Obnova hřbitova pokračuje – na řadě jsou cesty a elektrika

Jak už jsme vás informovali v říjnovém zpravodaji, krátký článek zde také přikládáme, aktuálně pracujeme na budování chodníčků a na zpevnění plochy kolem márnice.

Zároveň se provádí stavební příprava pro zavedení elektřiny pro veřejné osvětlení a čerpání vody. Ač se studna opravovala, nebylo možné zajistit pohodlné čerpání vody bez větší námahy, rozhodli jsme se tedy, s ohledem na starší občany, instalovat čerpadlo. Nově bude moci být v budoucnu hřbitov ve večerních hodinách osvětlen. V poslední fázi, pokud to počasí dovolí ještě letos, bude zpevněna a upravena příjezdová cesta a prostor pro lepší parkování.

Stávající chodníček není ještě ve finálním stavu. Na chodníčku se pracuje, položená dlažba bude opakovaně hutněna, dojde tak k jejímu zpevnění a srovnání.

Je to náročná práce, protože se kopíruje terén ve spádu a chodník místy uhýbá vyčnívajícím hrobům. Chodníček se bude od márnice rozšiřovat a v hlavní ose hřbitova směrem k bráně bude v šíři, kterou okolní hroby dovolí a u vstupní brány se rozprostře do větší zpevněné plochy.

Původně plánovaný srpnový termín dokončení se vlivem nedostatku stavebního materiálu a následného deštivé počasí bohužel několikrát posunul. Situaci nám také komplikuje opakovaná karanténa pracovníků dodavatelské firmy, ale práce nyní opět pokračují a blíží se ke zdárnému dokončení.

obnova hřbitova

Obnova-hrbitova-zpravodaj.pdf