Oprava hřbitovní zdi a jejího okolí

hřbitovní zeď

Milí občané,
rádi bychom vás informovali o aktuálním stavu opravy hřbitovní zdi a vstupní brány.

Hřbitovní zeď se v posledních letech začala postupně rozpadat až došlo k jejímu sesunutí mezi hřbitovem a pozemky soukromých vlastníků. Nejprve bylo nutné nechat vypracovat projekt nové zdi a získat souhlas k opravě od obou majitelů soukromých pozemků, které byly při sesuvu zasaženy, a povolení stavebního úřadu.

Následovaly přípravné práce, které zahrnovaly stržení staré zdi a odvoz suti, poté byla vystavěna nová zeď. Po jejím dokončení ale vyniknul špatný vzhled čelní zdi a sloupů vstupní brány a proto jsme se rozhodli ještě opravit také tuto zeď a sloupy. Byly nahrazeny poškozené vrchní cihly a zeď dorovnána, opatřena novou cihelnou stříškou a omítnuta, sloupy byly přeštukovány. Omítnuta byla též zadní strana márnice ze strany soukromého pozemku.

Zeď je kompletně dokončena a jakmile bude vyschne vnitřní vlhkost, bude následovat ještě lakování cihel, aby byly odolné proti dešti a do zdi nezatékalo.

Datum vložení: 11. 9. 2021 12:00
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2021 8:51