Škvorecký zpravodaj 4/2022 – adventní vydání

Škvorecký zpravodaj 2022/4

Poslední číslo letošního zpravodaje je věnováno adventním akcím a tradičně přináší souhrn zajímavých událostí posledních tří měsíců. V titulním rozhovoru si můžete přečíst osobní zpověď Roberta Nebřenského, frontmana skupiny Vltava, která nám hrála na zářijovém jarmarku.

Z kalendáře vybíráme upoutávku na akce pořádané v následujících dnech:

Hasiči mají v sobotu valnou hromadu od 17 hodin U Zálabských a účastnit se jí může kdokoliv. Chcete vědět, jak taková hasičská valná hromada vypadá (Hoří, má panenko)?

V neděli pořádá Spolek občanů Škvorce a Třebohostic od 15 hodin v Savoia Castle koncert folklorní kapely Muzika Špalíček Praha.

A v pondělí vychází oblíbený ladovský Mikuláš Spolku sousedů v 17 hodin z Třebohostic od kapličky přes pole do Škvorce, Sadovou na náměstí a svou pouť průvod Mikuláše s anděly a čerty zakončí v Savoia Castle.

V novinách se také dočtete, jak blízko je stavební povolení a kdy by mohly začít rekonstrukce komunikací.

Nepřehlédněte výzvu na návrh jména nového sportovního hřiště, které se staví za sokolovnou. Mimochodem jeho stavba začala přesně 100 let poté, co zde první hřiště začali budovat Sokolové. Více o jeho historii se dočtete v oblíbené rubrice Stará Škvorec a Třebohostice.

Poprvé jsme se ve zpravodaji zaměřili na místní pohostinství, a tak na poslední straně naleznete přehled našich tří úžasných podniků i s jejich vánoční otevírací dobou.

Doufáme, že vám nové vydání udělá radost. Noviny vám přineseme do schránek v následujících dnech, ale už dnes si je můžete přečíst na našich webových stránkách:

zivot-ve-skvorci/skvorecky-zpravodaj/

Hezký začátek adventu