Zodpovědnější přístup k lesnímu hospodářství

Zodpovědnějším přístupem k lesnímu hospodářství

Zodpovědnějším přístupem k lesnímu hospodářství se podařilo letos získat již 495 000 Kč do našeho rozpočtu.

Milí občané,

rádi bychom vás informovali, že díky změnám, které postupně zavádíme v oblasti lesního hospodářství, jsme za rok 2021 vybrali již 495 000 Kč za těžbu kůrovcového dřeva. Dalších 150 000 Kč dostaneme za dřevo odvezené v prvním prosincovém týdnu.

Pro srovnání byl příjem z prodeje dřeva v roce 2019 ve výši 46 000 Kč a v roce 2020 městys žádný příjem z prodeje dřeva neměl.

„Začali jsme se podílet na rozhodnutích o těžbě a prodeji dřeva, kontrolovat práci těžaře a lesního hospodáře, což v minulosti nebylo pravidlem a městys tak přicházel o významnou část svých příjmů. V dalších letech budeme v péči o náš les pokračovat, chceme se zaměřit na jeho čištění a zejména i výsadbu jehličnatých a listnatých sazenic“ dodává zastupitelka Ing. Jana Fejfarová předsedkyně finančního výboru.

Datum vložení: 3. 12. 2021 14:29
Datum poslední aktualizace: 3. 12. 2021 14:46