Regulace parkování v okolí nádraží - veřejná prezentace záměru

V uplynulých třech letech začala výrazně růst intenzita automobilového provozu v Úvalech, především v centru města v okolí nádraží.

Tento růst má několik příčin. Především se projevilo razantní
omezení možností parkování v Praze zavedením parkovacích zón, nemalý vliv má i stále rostoucí počet obyvatel v Úvalech a okolních vesnicích a městysech, pro které je nádraží v Úvalech přirozenou přestupní stanicí pro dopravu do zaměstnání, ale i třeba za zábavou, nákupy nebo lékařem.

V okolí nádraží v oblasti vymezené zhruba ulicemi Nerudova – Žižkova – Wolkerova – náměstí Svobody – Na Spojce – Smetanova parkuje každý den cca kolem 300 aut. A trend je stále rostoucí.

Datum konání: 4. 2. 2019 začátek od 18:00, délka 180 minut

Místo konání: V sálku DPS, nám. Svobody, 25082 Úvaly

Typ akce: ostatní

Organizátor: Město Úvaly

Doba trvání: 180 minut

Zdroj: Město Úvaly

Důsledkem jsou zaplněné ulice, vysoký provoz v okolí nádraží a pro občany v lokalitě bydlící či podnikající leckdy nemožnost buď zaparkovat nebo se vůbec dostat domů.

Požádali jsme proto tým Fakulty dopravní ČVUT v Praze pod vedením docenta Jiřího Čarského o zpracování návrhu regulace provozu a parkování v oblasti okolo nádraží. Součástí tohoto návrhu je i řešení výstavby nového autobusového terminálu u nádraží, infrastruktury pro cyklisty a další posílení autobusových linek, včetně obsluhy lokality Pařezina.

Tento návrh bude zveřejněn pro připomínkování veřejností na webových stránkách města v průběhu prosince. Dne 4.2.2019 vás pak všechny zveme na veřejnou prezentaci návrhu a diskusi o tomto návrhu do Domu s pečovatelskou službou na náměstí Svobody 1570, Úvaly

Vytvořeno: 23. 11. 2018
Poslední aktualizace: 23. 11. 2018 13:15