ZPRÁVA STAROSTKY K 9. 12. 2019

Milí spoluobčané, v prosincové Zprávě starostky najdete např. sdělení, že jsme jako Městys dosáhli na dotaci ze Středočeského kraje na obnovu venkova a další informace.

Kontejnerová stání v Třebohosticích

V listopadu došlo k úpravě obou kontejnerových stání v Třebohosticích, u školy i u hostince. V obou případech jsme se na typu a rozsahu úprav dohodli s realizačními firmami v rámci spolupráce a úpravy povrchů.

Setkání se staršími občany

18. listopadu jsme iniciovali neformální setkání se staršími občany. Smyslem setkání byla debata o fungování radnice, ale i zjištění problémů či přání občanů. Kvůli lepší dostupnosti jsme uspořádali setkání na obecním úřadě ve Škvorci a následně ve škole v Třebohosticích. Probíraly se například záležitosti chodníků, přechodů, dopravní obslužnosti, odpadového hospodářství, kanalizace v Třebohosticích ale i kulturní a společenské akce. Dle reakcí našich občanů věříme, že se setkání povedlo.

Anketa na chodník v Třebohosticích

Do 20. listopadu bylo možné se zúčastnit ankety o tom, zda si přejete výstavbu chodníku od návsi v Třebohosticích ke škole v Třebohosticích a také, zda si přejete pojmenovat ulice v Třebohosticích. Anketu vyplnilo 63 občanů ze 148, tedy necelých 43 %. Pro výstavbu chodníku hlasovalo 37 lidí (25 %), 26 bylo proti, necelých 18 % oslovených. Pro pojmenování ulic hlasovalo 30 obyvatel, 20 %, 34 bylo proti, 22 %. Děkujeme vám za hlasování a váš názor.

Rozsvícení vánočního stromu

V neděli 1. prosince jsme rozsvěceli vánoční strom v parku na škvoreckém náměstí. Vyvarovali jsme se tak dopravním potížím s průjezdem autobusů a parkováním na náměstí u zastávky z předchozích let. Věřím, že setkání o první adventní neděli bylo příjemné pro účinkující děti z mateřské i základní školy a jejich rodiče ale i pro náhodné kolemjdoucí a bylo příležitostí se na chvíli zastavit a zakoupit výrobky dětí a naplnit tak školní kasičky.

Ladovský Mikuláš ve Škvorci

Již třetím rokem měly škvorecké a třebohostické děti příležitost nahlédnout do pekla i do nebe v pojetí, v jakém je známe z obrázků pana Josefa Lady. Celé akci předcházel pochod Mikuláše s andělem a čertem, a tentokrát s velkým doprovodem dětí, z Třebohostic přes pole do Škvorce. Věříme, že pojetí akce napomáhá nenásilnému propojování obou obcí.

Zahrada MŠ Tyršova

Koncem listopadu nás zastihla příjemná zpráva, naše žádost o dotaci na úpravu zahrady MŠ Tyršova byla úspěšná a dotace z Fondu obnovy venkova ve výši 1 389 000 Kč nám byla odsouhlasena.

Datum vložení: 10. 12. 2019 12:42
Datum poslední aktualizace: 24. 1. 2020 12:46