Připravujeme se na budoucnost - návštivili jsme akci Chytrý venkov

Typ: Projekty
Připravujeme se na budoucnost - návštivili jsme akci Chytrý venkov 1Chceme náš městys připravit na budoucnost a proto sledujeme nové trendy. V minulém týdnu jsme proto využili nabídku MAS Středočeského kraje v rámci Programu rozvoje venkova. Zúčastnili jsme se zdarma exkurze v Plzeňském kraji a Bavorském městečku Freyung a seznámili se s příklady dobré praxe konceptu Smart Village.

SmartCity technologie jsou v současnosti velkým tématem. Avšak bez jasné koncepce a vize jsou jen technologií, která nenajde svůj potenciál a efektivní využití. Proto je důležité sdílet příklady dobré praxe při hledání nových řešení.

Využili jsme tedy nabídky MAS Středočeského kraje a minulý týden se zúčastnili zdarma dvoudenní poznávací exkurze s názvem Chytrý venkov, která byla zakončena v německém městečku Freyung. Měli jsme možnost seznámit se s příklady zapojení chytrých technologií do agendy a řízení obcí. Některé oblasti totiž aktuálně řešíme i u nás, například pilotní projekt chytrého osvětlení v Třebohosticích. Neméně zajímavý byl pohled na fungování samosprávy v Bavorském Freyungu. Níže uvádíme přehled témat, které nás na exkurzi zaujala:

• chytré osvětlení
  • odpadové hospodářství
  • chytrý přechod pro chodce
  • energetika budov
  • inteligentní škola
  • chytré parkování
  • dobíjecí stanice
  • řízení venkovního prostoru a bezpečnost

Vytvořeno: 3. 10. 2019
Poslední aktualizace: 21. 11. 2019 10:01