Navigace

Obsah


plánované akceHlášení kulturních a sportovních akcí, městys Škvorec

Pro zveřejnění akce na stránkách Městyse Škvorec a v měsíčním tištěném přehledu akcí, vyplňte prosím formulář .

Akce na následující měsíc je potřeba zadat do 15 dne aktuálního měsíce, abychom časově stihli plakát vyrobit.

Statistika plánovaných a proběhlých akci na základě zde vyplněného formuláře.

Organizátoři se mohou podívat na kalendář plánovaných akcí a zjistit, zda akce nebude kolidovat s jinou akcí.

 

Organizátoři mohou žádat o příspěvek na kulturní nebo sportovní akci.

 

Děkujeme vám za pochopení.

Kalendář akcí pořádaných na území Městyse Škvorec

08.11.2019 od 11:00

TRADIČNÍ SVATOMARTINSKÉ HODY!

Zveme Vás na tradiční husí hody do restaurace Pavlač! Kromě husích specialit připravených našimi kuchaři, nesmí chybět ani ochutnávka mladého vína. Letos poprvé je možné svatomartinské víno otevřít již v pátek 8.11. Svatomartinskou husu podáváme od 8.11. do 10.11.2019. Vaši rezervaci udělejte včas. Těšíme se na Vás!

Detail

14.11.2019 od 18:30

ŠKVOREC MÁ RÁD VÍNO

Zveme Vás na degustační večer spojený s ochutnávkou moravského vína z vinařství Osička. Večerem Vás provede a o vínu povypráví sám Zbyněk Osička. K vybraným vínům naši kuchaři připraví čtyřchodové degustační menu. Kapacita našeho salonku je omezená, proto je rezervace nutná. Vstupné 490,- Kč.Těšíme se na Vás!

Detail

02.12.2019 od 15:00

advnentni pohadky

Autorské čtení- vybrané adventní pohádky pro děti

Městys Škvorec Vás zve dne 2. 12. 2019 do Restaurace Pavlač na Adventní setkání nad krásnými pohádkami pro děti. Autorka, spisovatelka Terezie Radoměřská, povypráví dětem o tom, jak se knížka dostane z hlavy autorovy až ke čtenáři. Děti vyberou pohádku, kterou jim Terezie přečte a ve zbytku času si mohou o knížce popovídat. Terezie přinese obrázky, které si děti budou moci vymalovat. Pokud děti knížku přinesou, autorka jim ji ráda podepíše. Akce bude probíhat od 15 hod. do cca 16:30 hod. Vstupné dobrovolné.

Detail

Kalendář akcí v okolí

21.10.2019 - 25.10.2019

dynove slavnosti

Dlabání dýní, dýňové slavnosti a Lampionový průvod - Velké Popovice

Dlabání dýní - celý týden v dílnách kavárny Posezení u Andělky od 9:00 do 17:00. Dýňové slavnosti 25.10. od 13:00 až 18:00 -dýňové speciality -pikantní dýňová polévka a dýňové zákusky - hlasování o nejstrašidelnější dýni Lampionový průvod - 25.10. -19:00 - dětské hřiště Radost - pochod ke kavárně na teplé občerstvení

Mikroregion Ladův kraj

26.10.2019

trhy

Ringhofferovy trhy v Kamenici a Velkých Popovicích

Tradiční farmářské trhy - ovoce, zelenina, sýry, uzeniny, marmelády, zavařeniny, rukodělné výrobky od místních výrobců a dodavatelů. Hudba, dobrá nálada.

Mikroregion Ladův kraj

26.10.2019 - 02.02.2020

osmdesátky

Výstava OSMDESÁTKY – Jak jsme tady žili/ Až do sametové revoluce - Muzeum Říčany

Z těch let nám zůstaly černobílé fotky… Doba ale černobílá nebyla. V Československu si tehdy leckdo poklidně existoval, jiní ale utíkali. Vrátíme vás do chvíle, kdy jste snili za dveřmi svého pokoje. Výstavu v budově Muzea Říčany doprovodí velkoplošné panely s fotografiemi v centru města a další program (beseda s aktéry dění v Říčanech na podzim 1989 a v prvních měsících svobody; večer věnovaný československé kinematografii 80. let; komentované prohlídky). Pro školy připravujeme zážitkový doprovodný program. Menší děti uvidí a vyzkoušejí si, s jakými hračkami si hráli jejich (pra)rodiče. Co je obklopovalo doma, jaké měli školní pomůcky… Starší žáci si po návštěvě výstavy dokážou vytvořit představu o tehdejší době a pojmenovat změny, které se ve společnosti udály. Budou pracovat s komiksy, audio a video nahrávkami, čeká je i zážitková hra s tématem svobody a nesvobody.

Mikroregion Ladův kraj

26.10.2019

strasidelne odpoledne svojetice

Strašidelné odpoledne ve Svojeticích

Přijďte si s dětmi užít strašidelné odpoledne, vyřezat dýni a opéct si buřta:-)

Mikroregion Ladův kraj

01.11.2019

30.let svobody - Mnichovice

30.let svobody - Mnichovice

Město Mnichovice zve na vzpomínkovou akci ke 3é. výročí sametové revoluce a pádu komunistického režimu. Vystoupení a program: kapela Karel Kryl revival Vzpomínková videoprojekce slavnostní rozsvícení kostela Narození Panny Marie společný zpěv u svíček pro radost ze svobody občerstvení

Mikroregion Ladův kraj