Pojďme si společně zvelebit prostor kolem nás - brigáda již tuto sobotu 25. 3. 2023

brigáda

Radnice městyse ve spolupráci se skupinou dobrovolníků by ráda oživila tradici společných brigád a postupně tak zkrášlila zákoutí obce, které mnozí z vás často navštěvují. Bereme to také jako příležitost, kdy se mohou sousedé potkat a společně něco pro své okolí vykonat.

Aktuálně bude brigáda probíhat na polních cestách směrem k Donátovi, které převzal v nedávné době do vlastnictví městys. Na podzim odtud byly odstraněny oplocenky, aby zvěř mohla migrovat. Nyní je potřeba tento prostor vyčistit od plevele a náletů.

Sejdeme se tedy na křižovatce polních cest u sochy sv. Donáta v sobotu, 25. března, v 9:30 hodin ráno.

V plánu jsou dvě brigády za rok. Poslední sobotu v březnu a druhou sobotu v říjnu. Záměrem je pořádat podobná „pracovní setkání" pravidelně ve stejných termínech každý rok. Některé okolní obce brigády pořádají v rámci akce Ukliďme Pošembeří, která na jaře také probíhá.

S sebou si vezměte drobné nářadí typu motyky, srpy, hrábě, pilky, zahradnické nůžky, případně zahradní kolečko. Doporučené je I vlastní pracovní oblečení a rukavice. V případě extrémní nepřízně počasí by se brigáda o týden posunula.

Radnice brigádníkům zajistí drobné občerstvení a hladem ani žízní tedy trpět nebudeme😊. Plánovaný konec akce je cca ve 13 hodin. Podobné aktivity si užívají hlavně naši nejmenší, kteří vnímají okolní svět často citlivěji než dospělí. Kromě zábavy je pro ně i výchovné společně se s ostatními podílet na úklidu a péči o zeleň a poznávat nová místa naší obce.

Datum vložení: 22. 3. 2023 15:00
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2023 15:40