Prostřednictvím této stránky bych vás chtěla informovat o činnostech, které probíhají na úřadě městyse a jejichž výsledky nejsou na venek tak patrné, nebo se jedná jen o postupné kroky a výsledek je očekáván v budoucnu.

Ing. Martina Vodičková, starostka městyse Škvorec

Zpráva starostky k 7. 9. 2021

Datum: 8. 9. 2021

Léto je pro mnohé časem odpočinku a klidu, rodinné dovolené. My jsme letní měsíce i tentokrát prožívali pracovně, žili jsme rekonstrukcí v obou budovách školy a finišovali jsme jednání s občany v souvislosti s kanalizací.

Zpráva starostky k 22. 6. 2021

Datum: 28. 6. 2021

Deštivé počasí a chladno je hlavní překážkou pro uskutečnění nutných oprav výtluků. Neméně zásadní je, aby se nejdříve vyřešily příčiny, které vozovku poškozují.....

Zpráva starostky k 25. 5. 2021

Datum: 31. 5. 2021

Přinášíme vám další zprávu starostky o novinkách v městysu.

Zpráva starostky k 27. 4. 2021

Datum: 4. 5. 2021

Od žádosti o dotaci k jejímu potvrzení a vyplacení to mohou být stejně tak dva roky nebo klidně jen 3 měsíce.

Zpráva starostky ke 2. 2. 2021

Datum: 4. 2. 2021

Prosinec a leden nebyly pro nás jen ve znamení svátků a konce kalendářního roku.

Zpráva starostky k 8. 12. 2020

Datum: 18. 12. 2020

Zpráva starostky k poslednímu letošnímu jednání Zastupitelstva městysu Škvorec dne 8. prosince 2020.

starostka martina vodičková

CO SE DĚJE NOVÉHO – ZPRÁVA STAROSTKY U PŘÍLEŽITOSTI ZASTUPITELSTVA 3. 11. 2020

Datum: 5. 11. 2020

V aktuální situaci jsou opět změny v jízdních řádech, otevíracích hodinách pošty, úředních hodinách úřadu a další omezení. Přesto nebo i právě proto intenzivně pracujeme na řadě záležitostí.

Zpráva starostky k 15. 9. 2020

Datum: 16. 9. 2020

Vážení spoluobčané,
letošní léto bylo ve znamení dvou velkých kulturních akcí a také se posunuly kupředu dva významné projekty - proběhla výběrová řízení na projektové práce kanalizace v Třebohosticích a rekonstrukci komunikací, vybudování chodníků, zastávky a parkovací plochy u školy a byla nám potvrzena dotace z participativního rozpočtu Středočeského kraje.

Zpráva starostky k 26. 5. 2020

Datum: 1. 7. 2020

Vážení spoluobčané,
ani po zdánlivě klidné období koronavirové jsme nezaháleli.

Zpráva starostky k 10. 3. 2020

Datum: 11. 3. 2020

Milí spoluobčané,

jaro je ve znamení úklidu na zahradách, objednali jsme velkoobjemové kontejnery na Bio odpad ve dvou termínech, koncem března a po polovině dubna. Rozšíří se také možnost využít velkoobjemové kontejnery o kontejner na pneumatiky a nebezpečný odpad.

Zpráva starostky k 9. 2. 2020

Datum: 5. 2. 2020

Milí spoluobčané,
nezaháleli jsme ani během Vánočních svátků. Absolvovali jsme kontrolu hospodaření za uplynulý rok, na přelomu roku se mnohé z akcí dostaly do fáze vyhlášení výběrového řízení, a to buď přímo na realizaci nebo na zpracování projektové dokumentace.

ZPRÁVA STAROSTKY K 9. 12. 2019

Datum: 10. 12. 2019

Milí spoluobčané, v prosincové Zprávě starostky najdete např. sdělení, že jsme jako Městys dosáhli na dotaci ze Středočeského kraje na obnovu venkova a další informace.

ZPRÁVA STAROSTKY K 22. 10. 2019

Datum: 22. 10. 2019

Milí občané Škvorce a Třebohostic,
ráda bych Vás téměř rok od svého zvolení do funkce starostky informovala, co je nového v našem městysu a na čem aktuálně pracujeme. Níže mám pro vás několik, dle mého názoru, důležitých sdělení.

Zpráva starostky k 9. 9. 2019

Datum: 19. 9. 2019

Milí občané Škvorce a Třebohostic, zajímá vás, co se dělo o prázdninách, co se podařilo dokončit a jaké jsou plány na nejbližší týdny?

Prázdninová zpráva starostky

Datum: 14. 8. 2019

Milí Škvorečtí a Třebohostičtí,
ráda bych Vás informovala, co je nového v našem městysu a na čem aktuálně pracujeme. Níže naleznete výběr konkrétních aktivit.

Zpráva starostky k 24. 6. 2019

Datum: 25. 6. 2019

Obecní zpravodaj - V červnu vyšlo tentokrát již v plánovaném termínu druhé číslo obecního zpravodaje, zamýšlené čtení na prázdniny.

Zpráva starostky k 27. 5. 2019

Datum: 28. 5. 2019

Hřbitov ve Škvorci - Mnozí návštěvníci škvoreckého hřbitova nás upozorňují na špatný stav přerostlých keřů tújí tvořících alej středem hřbitova od hlavní brány směrem k zadní zdi. Vzhledem k úzkému prostoru mezi hroby a velikosti dožívajících keřů působí alej až stísněných dojmem. Křehké větve keřů se lámou a ohrožují kolemjdoucí. Mohutné kořeny zvedají okraje hrobů a znehodnocují je tak.

Zpráva starostky ke 29. 4.2019

Datum: 28. 5. 2019

Mateřská škola - Pokračujeme v procesu návrhu a realizace venkovních úprav zahrady nové MŠ, které nebyly do projektu dostavby MŠ zahrnuty, včetně úpravy základů venkovního schodiště, které vystupují nevhodně nad terén.

Zpráva starostky k 1. 4. 2019

Datum: 16. 4. 2019

Územní plán - Zahájili jsme změnu č. 2 ÚP, na úřední desce byla v pondělí 21. 3. 2019 vyvěšena veřejná vyhláška s podrobnými informacemi o způsobu a termínu podávání připomínek spolu s formulářem Žádosti.

Zpráva starostky k 11. 2. 2019

Datum: 5. 3. 2019

Územní plán - Oslovili jsme zpracovatele Zprávy o uplatňování územního plánu, s nímž byla podepsána smlouva již v roce 2017. Zároveň jsme zjistili, že změna č. 2 ÚP byla předchozími zastupiteli iniciována hned dvakrát. Pokaždé s jinými subjekty, které o sobě a své činnosti navzájem nevěděly. Ani v jednom případě však nebyla změna ÚP dokončena.

Zpráva starostky k 28. 1. 2019

Datum: 5. 2. 2019

V uplynulých týdnech jsem absolvovala spoustu schůzek. Setkávám se s dodavateli, abychom si nastavili podmínky vzájemné spolupráce. Kontaktuji úřady, abych zjistila, jak se věci mají v některých starších nebo aktuálních kauzách (vlastnictví vodovodní infrastruktury v obci, nutnost budování vrtů, autobusové spoje atd.).

Zpráva starostky k 3.12.2018

Datum: 12. 12. 2018

V průběhu prvních tří týdnů fungování nového zastupitelstva jsme pracovali pouze na projektech, které rozhodlo a započalo předchozí zastupitelstvo. Některá rozhodnutí jsme byli schopni ovlivnit, změnit, jiná pouze dokončujeme.

Veškeré poskytnuté dotace