Zpráva starostky k 22. 6. 2021

Oprava výtluků začala kvůli deštivému počasí mnohem později než obvykle

Deštivé počasí a chladno je hlavní překážkou pro uskutečnění nutných oprav výtluků. Neméně zásadní je, aby se nejdříve vyřešily příčiny, které vozovku poškozují. Proto čistíme a prohlubujeme příkopy, budujeme nové žlaby a opravujeme dešťovou kanalizaci. Mrzí nás prodlení s opravami, ale pokud mají být udělané pořádně, musíme dodržovat legislativní a stavební postupy. Bohužel není ideální, pokud někdo výtluky neodborně provizorně něčím vyplní. Firma Asfaltservis s.r.o., která byla vybrána v rámci výběrového řízení, začala výtluky opravovat v týdnu od 14. června. Některé větší výtluky byly opraveny, další budou jinou technologií opraveny v průběhu června.

Ohledně oprav tří hlavních komunikací, které procházejí Třebohosticemi a Škvorcem a spadají pod Krajskou správu a údržby silnic Středočeského kraje, je místostarostka Ing. Barbora Seidlová ve spojení s odpovědným technickým pracovníkem.

Konkurzní řízení na pozici ředitele základní školy ve Škvorci

Na předcházejícím červnovém zasedání schválili zastupitelé kandidáta, kterého konkurzní komise doporučila jako prvního. Na základě prezentací zkušeností a vizí několika kandidátů se osmičlenná odborná komise jednohlasně shodla na paní Mgr. Haně Korbelové, která doposud pracovala jako zástupkyně ředitele naší ZŠ. Ještě jednou jí gratulujeme a přejeme jí, kolegům i žákům, aby jejich společná práce byla vnímána jako příslib budoucí vzdělané generace.

Rekonstrukce sociálních zařízení v budovách základních škol

V posledních třech letech jsme v naší ZŠ řešili primárně akutní a historické stavební problémy, jako například zatékání do střechy nebo protiradonová opatření. Nově jsme připravili investiční projekt v celkové výši 4.701.232 Kč, v rámci kterého chceme v třebohostické i škvorecké budově kompletně zrekonstruovat sociální zařízení s využitím vody ze školních studní a dešťové vody na splachování. Vzhledem k celkovým nákladům jsme zpracovali podklady a podali dvě žádosti o dotace z aktuálně vypsaných dotačních titulů. Dobrou zprávou je, že jsme již obdrželi příslib na financování u jedné z těchto dotací. Rekonstrukce jsou plánované na letošní prázdniny, a právě s nimi začínáme.

Znovuotevření škvorecké sokolovny

24. května byla sokolovna po dlouhotrvajících protiepidemických opatřeních opět uvedena do plného provozu a je našim občanům k dispozici pro všechny sporty a zájmové aktivity. Věříme, že během prázdninových měsíců bude moci sloužit jako útočiště školním dětem v několika sportovních kempech, které se v městysu konají.

Náš městys je oblíbenou filmovou lokací

V poslední době jste mohli zaregistrovat, že se v obci objevují různé filmové a televizní štáby.

Na jaře se točil na zámku hudební klip Lucie Vondráčkové nebo povídka s Mirkem Donutilem. U Zálabských vznikla scéna do nového filmu Poslední závod s celou plejádou skvělých herců, jako jsou například Vladimír Javorský, Kryštof Hádek nebo Jaroslav Plesl a v uplynulých týdnech se zde v několika lokacích natáčela reklama. V té si kromě hlavního herce zahrály asi čtyři desítky místních lidí. Díky spolupráci na tomto celodenním natáčení získal městys do rozpočtu 20.000 Kč.

Hasiči pro děti připravili neděli plnou her

Děkujeme hasičům a dobrovolníkům, kteří první červnovou neděli připravili zábavné sportovní odpoledne pro děti! Takovou účast stovek dětí a jejich rodičů asi nikdo nečekal. Proběhly například ukázky výcviku záchranářských psů K9 RESCUE CZ nebo požárního útoku mladých hasičů. Nejoblíbenější byla tradiční pěna pro děti. Celou atmosféru podtrhl strhující DJ a moderátor v jedné osobě.

Škvorecké kulturní léto

Těšíme se, že si spolu užijeme bohatý letní program v rámci Škvoreckého kulturního léta. Čekají nás kromě již tradičního Nokturna na zámku a několika představení letního kina pro dospělé i dětské filmy a rádi bychom se s vámi setkali koncem července na tanečním večeru v parku.

Tyto jednotlivé činnosti a projekty připravují, realizují nebo se na nich podílí zastupitelé:
Ing. Martina Vodičková, Ing. Barbora Seidlová, Ing. Radek Pohnán, Josef Suchánek,
Ing. Zdeněk Doboš a Ing. Jana Fejfarová.

Zprávu starostky a další informace naleznete na www.obecskvorec.cz

Datum vložení: 28. 6. 2021 17:40
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2021 17:41