Zpráva starostky k 25. 5. 2021

Přinášíme vám další zprávu starostky o novinkách v městysu.

Čištění a stavební úpravy pravého příkopu v ulici Barákova

Počátkem května probíhalo čištění a prováděly se drobné stavební úpravy pravého příkopu v ulici Barákova, v úseku Na Dolíkách - Višňovka.

Odvodnění cesty na Plachtu a výkop na návsi

V Třebohosticích na cestě k lomu Plachta se v květnu čistily příkopy a pracovalo se na obnově

propustků pod sjezdy a vytvoření 2 příčných kamenných odvodňovacích žlabů přes cestu, aby se v budoucnu zabránilo zaplavování hlavní komunikace vodou. Současně na návsi pod zastávkou probíhaly výkopové práce, jejichž cílem bylo obnovení odvodnění komunikací.

Městys Škvorec představil modernější a přehlednější webové stránky

Našim cílem bylo celkové zpřehlednění stránek, které umožní snadnější přístup k informacím.

Celou přípravu, realizaci i samotné spuštění nových webových stránek měl na starost místostarosta Radek Pohnán, díky jehož odborným znalostem a jeho osobnímu nasazení se podařilo úspěšně dokončit celý projekt s minimálními náklady. Nově je k dispozici např. stránka Potřebujete zařídit, kde naleznete přehled řešení životních situací. Web městysu je také přihlášen do soutěže Zlatý erb.

Aplikace V OBRAZE

Nové webové stránky nejsou jediným vylepšením, se kterým v oblasti digitalizace přicházíme. Připravili jsme možnost použití mobilní aplikaci V obraze (po stažení aplikace si vyberte obec Škvorec), která vás bude automaticky informovat o všech novinkách v našem městysu. Věříme, že se vám nové webové stránky i aplikace budou líbit.

Revitalizace místa Na Plachtě - nová informační tabule

Tabule je součástí projektu revitalizace místa Lom Na Plachtě, jehož cílem je celkové zkultivování okolí v blízkosti této přírodní památky. V rámci tohoto projektu dojde postupně k umístění venkovního posezení, workout prvků a dalšího mobiliáře. Městys Škvorec získal na revitalizaci místa dotaci z rozpočtu Středočeského kraje ve výši 396 000 Kč.

Generel Veřejného osvětlení (VO)

Připravujeme spuštění prací na vytvoření Generelu Veřejného osvětlení, který je jedním ze základních dokumentů pro plánování rozvoje zařízení VO. Slouží zároveň i jako podklad pro případné dotační výzvy. Generel VO je světelně technickou studií, v rámci které se řeší a navrhuje vzhled městysu ve večerních a nočních hodinách utvářený veřejným osvětlením (VO). V rámci něho se definují parametry veřejného osvětlení a osvětlovací soustavy a slouží jako podklad pro navazující stupně projektové dokumentace, zpracování zadávací dokumentace a kontrolu kvality při modernizaci, obnově a výstavbě VO.

Výběrové řízení na rozšíření kamerového systému

Proběhlo vyhodnocení veřejného výběrového řízení na rozšíření kamerového systému v našem městysu. Dojde k vybudování tří nových kamerových bodů - dvou v Třebohosticích a jednoho na křižovatce v ulici Barákova-Husova-Sadová (Na Rybníčkách).

Tyto jednotlivé činnosti a projekty připravují, realizují nebo se na nich podílí zastupitelé:
Ing. Martina Vodičková, Ing. Barbora Seidlová, Ing. Radek Pohnán, Josef Suchánek,
Ing. Zdeněk Doboš a Ing. Jana Fejfarová.

Zprávu starostky a další informace naleznete na www.obecskvorec.cz

Datum vložení: 31. 5. 2021 9:48
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2021 9:56