Podatelna: 224 283 840

Matrika: 601 583 426

Kanalizace Třebohostice a ČOV Škvorec

HARMONOGRAM PROJEKTU

realizace dle aktuálně vypsaných dotačních titulů (za předpokladu přiznání dotace) nejoptimističtější termín je září 2022
podání žádosti o dotaci na SFŽP červen - červenec 2022
dvoukolové výběrové řízení na zhotovitele prosinec 2021 až březen 2022
příprava zadání pro výběrové řízení listopad 2021
získání pravomocného stavebního povolení srpen 2021 až březen 2022
přípravné práce a projektování říjen 2020 až červenec 2021
výběrové řízení na projektové práce červenec až září 2020
příprava zadání pro výběrové řízení první polovina 2020
zhotovení variantní technicko-ekonomické studie červen až srpen 2019
oslovení firem pro zpracování studie listopad 2018

Poslední kroky před realizací

Od 16. listopadu 2021 do 1. března 2022 probíhalo dvoukolové výběrové řízení na zhotovitele stavby “Splašková kanalizace Třebohostice a rozšíření ČOV”. V březnu proběhne vyhodnocení nabídek a my už budeme vědět kdo a za kolik bude kanalizaci stavět. Zatím máme jen informaci, že se do VŘ přihlásilo více než 5 firem.

V prosinci 2022 jsme podali žádost o stavební povolení. Řízení je komplikované vzhledem k tomu, že je nutné obesílat všech cca 150 účastníků. Vydání stavebního povolení očekáváme v nejbližších týdnech.

Vybraný zhotovitel a pravomocné stavební povolení nám umožní požádat o dotaci na výstavbu kanalizace v dotační výzvě OPŽP v červnu 2022. Dále budeme žádat peníze na spolufinancování z infrastrukturálního fondu a fondu homogenizace Středočeského kraje na opravu výstavbou dotčených komunikací. Ačkoliv se jedná o částku v řádech desítek milionů, je naším cílem zatížit rozpočet městyse co nejméně a na co nejkratší dobu.

Další krok pro vybudování kanalizace v Třebohosticích dokončen

Kanalizace v Třebohosticích je naším největším a nejsložitějším stavebním projektem. Postupně se ale posouváme k jeho realizaci. Na začátku června jsme vypsali výběrové řízení na projektanta celé stavby. Ze sedmi podaných nabídek byla na základě ceny a referencí vybrána firma VIS – Vodohospodářsko-inženýrské služby, spol. s r. o. Zákonné lhůty pro podání námitek proti tomuto rozhodnutí žádný z účastníků nevyužil, s vítězem byla tedy počátkem října 2020 podepsána smlouva. Stavební povolení bychom měli mít do konce příštích letních prázdnin.

Zahájení prací na projektování kanalizační sítě v Třebohosticích a rozšíření ČOV ve Škvorci

Začátkem listopadu proběhla první schůzka se zpracovatelem projektové dokumentace. Byly předány podklady a projektant zahájí práce průzkumem obou lokalit. V nejbližší době dostanou obyvatelé Třebohostic do svých schránek dotazník týkající se připojení na kanalizaci. Prosíme o jeho pečlivé a pravdivé vyplnění, jelikož bude nejen podkladem pro projektanty, ale také pro budoucí žádost o dotaci.

Dokončení návrhu stokové sítě v Třebohosticích a konečný návrh trasy kanalizačního přivaděče přes Škvorec do ČOV

Do konce července dokončí projektant výsledný návrh stokové sítě v Třebohosticích a dle výsledků projednání s vlastníky dotčených pozemků také konečnou trasu kanalizačního přivaděče přes Škvorec do ČOV. Dokončuje také návrh technologie rozšiřované ČOV. Následně bude tato kompletní dokumentace předložena k vyjádření dotčeným správcům inženýrských sítí a orgánům státní správy. Po obdržení všech vyjádření bude dokumentace předložena vodoprávnímu úřadu se žádostí o společné povolení.

Městys

Veškeré poskytnuté dotace