Rekonstrukce ulic ve Škvorci a Třebohosticích

Rekonstrukce ulic U Pražírny, Na Pazderně ve Škvorci a chodník z návsi ke škole v Třebohosticích včetně souvisejícíh úprav

HARMONOGRAM PROJEKTU

realizace dle aktuálně vypsaných dotačních titulů druhá polovina 2021
výběrová řízení na zhotovitele květen až červen 2021
získání pravomocného stavebního povolení leden až duben 2021
přípravné práce a projektování

září 2020 až leden 2021

výběrové řízení na projektové práce červenec až srpen 2020
příprava zadání pro výběrové řízení  první polovina 2020

Během prázdnin proběhlo výběrové řízení na projektanta ulic Na PazderněU Pražírny ve Škvorci a chodníku z návsi v Třebohosticích ke škole, včetně úpravy parkování a autobusové zastávky. Po podepsání smlouvy v druhém zářijovém týdnu započaly přípravné práce (zaměření míst, zjišťování průběhů inženýrských sítí, hydrogeologické průzkumy a sondy do vozovek). Na začátku roku 2021 tak máme k dispozici hotový koncept projektu pro stavební povolení, který vám občanům nyní ve zjednodušené verzi předkládáme k připomínkám (místo veřejného projednání, které se bohužel vzhledem k situaci nemůže uskutečnit).

Obsahem projektu ulice U Pražírny je její kompletní rekonstrukce, včetně řešení odvádění srážkových vod, které její obyvatele velice trápí. Dále parkoviště pro krátkodobé parkování pro rodiče před starou mateřskou školou a nový chodník podél silnice II/101 v ulici Čs. armády v úseku, kde dnes zcela chybí. (Na opačné straně ulice Čs. armády bude chodník vybudován v rámci příspěvku na infrastrukturu obce společností RD Škvorec.) Dále bude vyměněno stávající veřejné osvětlení za zcela nové.

Ulice Na Pazderně bude rovněž kompletně rekonstruována, včetně výměny klenbového propustku za trubní, doplnění parkovacích míst, kde je to možné a výměny veřejného osvětlení.

Třebohostice se dočkají chodníku z návsi ke škole. Dále kompletní opravy ulice pod školou včetně přeložek nadzemního vedení, jsou zde rovněž navržena parkovací místa pro učitele/návštěvy rezidentů.

U budovy Třebohostické školy bude upraveno parkoviště pro rodiče a zastávka autobusu, doplněná o přístřešek.

Na přiložených situacích si můžete prohlédnout návrh projektanta, tzv. koncept, ke kterému se vyjádří dotčení vlastníci pozemků, které budeme kontaktovat, jelikož na některých místech komunikace přechází přes části soukromých pozemků, případně na ně zasáhnou navržené úpravy, což bylo s majiteli předjednáno. Dále jsou přiloženy technické zprávy, kde se detailněji můžete seznámit s technickým řešením. Své připomínky můžete zaslat do 8. 2. 2021.

Po vyhodnocení připomínek budou tyto buď zapracovány do čistopisu dokumentace, nebo bude projektantem zdůvodněno, proč zapracovány být nemohou. Tento čistopis pak bude odeslán dotčeným orgánům státní správy a správcům sítí a bude požádáno o vydání stavebního povolení. Teprve po získání stavebního povolení se můžeme ucházet o dotace, které uleví rozpočtu městyse při realizaci těchto staveb.

O dalším vývoji tohoto projektu vás budeme průběžně informovat.