Podatelna:602 672 599

Dotace 1 500 000 Kč od Ministerstva financí potvrzena

rekonstrukce, radon, dotace

Milí občané,
Rádi bychom vás informovali, že náš městys obdrží dotaci ve výši 1 500 000 Kč od Ministerstva financí za úspěšné provedení protiradonových opatření v budově základní školy a bude tím pokryta významná část nákladů souvisejících s touto akcí.

Touto problematikou jsme se začali zaobírat od okamžiku nástupu do funkce. V lednu 2019 jsme zjistili, že v budově naší základní školy je několikanásobně překročená hladina radonu. Tato informace byla bohužel známá již v minulosti, bývalé zastupitelstvo ale nepodniklo žádné kroky k nápravě.

Ve velmi krátkém čase se nám podařilo sestavit tým a naplánovat celou akci tak, aby žáci a učitelé mohli po prázdninách zahájit výuku s nástupem nového školního roku v září.

Od začátku jsme věděli, že vedle protiradonových opatření chceme také zkultivovat prostory základní školy. Díky svědomitému dohledu pana Josefa Suchánka (s.n.k. SOUSEDÉ) se nám podařilo snížit hodnotu radonu pod požadovanou normu a dokončit úpravy ve školní budově včas.

Datum vložení: 1. 4. 2021 12:22
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2021 13:43

>Všechny poskytnuté dotace<

Zvýšení bezpečnosti chodců