Zpráva starostky k 21. 6. 2022

Sanace suterénu sokolovny, oprava zdi u Alby i dětská skupina.. to je výběr z témat aktuální zprávy starostky.

Sanace suterénu sokolovny

Z důvodu zahájení opakované vynucené sanace suterénu sokolovny bude v době od 6. 6. do 31. 8. 2022 omezen provoz v okolí sokolovny včetně možnosti parkování u MŠ. Stavební práce byly záměrně naplánovány na prázdninové měsíce, protože během školního roku je sokolovna využívána oběma školami k výuce tělesné výchovy. S přípravami pro stavbu bylo však nutné začít již v červnu. Věříme, že způsobené komplikace při příjezdu ke školce a parkování občané pochopí a od září bude moci být již sokolovna užívána plnohodnotně bez omezení.

Rekonstrukce zdi u Alby

Minulý týden jsme započali s rekonstrukcí zdi u Alby, která se bortila a hrozila pádem na komunikaci. Bylo nutné nejdříve novou zeď naprojektovat a následně získat územní souhlas. Stavba probíhá za finanční účasti firmy Alba CR.

Dětská skupina

Na zřízení dětské skupiny aktivně pracujeme. Dobrou zprávou je, že na náklady na provoz skupiny včetně těch mzdových lze žádat příspěvek od státu bezprostředně po potvrzení MPSV o registraci skupiny, a to díky zákonu Lex Ukrajina, který od 3/2022 do 3/2023 zvolnil pravidla pro podávání žádostí. O rozvolnění technických požadavků pro zřízení skupiny, které jsou velmi přísné, se zatím bohužel neuvažuje.

Děkujeme občanům za aktivní spolupráci při každoročních opravách výtluků

Oprava výtluků po zimě se dokončuje a proběhla za aktivní spolupráce občanů, kteří hlásili neoznačené výtluky. Děkujeme vám za trpělivost i spolupráci.

Nová možnost platit poplatky kartou

Nově jsme pro obyvatele Městyse Škvorce zpřístupnili možnost platit poplatky v pohodlí domova (nebo i přímo na úřadě) platební kartou nebo bankovním příkazem. Novinku naleznete na webových stránkách Městyse přímo v záhlaví pod ikonou On-line platby. Platit lze poplatky za psa, SKO (svoz a likvidaci komunálního odpadu - popelnice - pozor platba za odpad je možná nejdříve od 1.1.2023), poplatky za faktury nebo smlouvy vystavené městysem, případně lze využít i možnost dobrovolné platby za připravovaný program na Škvorecké kulturní léto.

Rozšíření Z-boxu

Po mnoha urgencích se podařilo zvětšit náš Z-box ve Škvorci na náměstí na velikost, o kterou jsme žádali od samotného počátku. Stejný postup aplikujeme na firmu, která již od loňského podzimu instaluje PPL-box na parkovišti u školy v Třebohosticích. Zde je přímo přislíbena větší velikost.

Druhou červnovou neděli ožil park akcí International day

S podporou městyse a SDH Škvorec proběhl  12. června druhý ročník International day pořádaný Spolkem sousedů. Prvotní myšlenkou akce bylo dát dohromady lidi pocházející z různých zemí a kultur a dát jim možnost prezentovat svou zemi nejen prostřednictvím oblíbeného jídla. Na jednom místě bylo tedy možné ochutnat speciality z Francie, Itálie, Španělska, Velké Británie, Černé Hory, Slovenska, Ukrajiny, USA, Vietnamu, Indie a Kuby. A protože nejen země, ale i regiony mají své speciality, letos přibyla i Jižní Morava. Pro děti byla připravená hra, větší úspěch nakonec ale slavil stolní tenis a fotbal přímo v parku.

Škvorecké kulturní léto

Jsme rádi, že se nám podařilo na 30. 7. 2022 v parku na náměstí ve Škvorci domluvit akustické vystoupení a zahrání krásných písniček v podání nestorů československého bigbítu, skupiny Alband (členů skupiny Kern). Zpěvákem je charismatický Jaroslav Albert Kronek. Vzhledem k tomu, že jsme v minulých letech akce nemohli za Městys Škvorec pořádat, vstupné se protentokrát nebude vybírat. Přijďte si vychutnat akustickou muziku pro všechny cílové skupiny, vlastní tvorbu hudebníků i s výlety do historie skupiny Kern.

Datum vložení: 22. 6. 2022 17:56
Datum poslední aktualizace: 22. 6. 2022 17:59