Zpráva starostky k 26. 5. 2020

Vážení spoluobčané,
ani po zdánlivě klidné období koronavirové jsme nezaháleli.

Svoz velkoobjemového odpadu

V březnu a v dubnu proběhl svoz velkoobjemového BIO odpadu.

Velkoobjemový odpad doplněný o sběr nebezpečného odpadu a pneumatik do oddělených kontejnerů je objednán na 6. 6. 2020.

Nádoby na tříděný odpad do domácností a kompostéry

Nádoby se budou do domácností rozvážet koncem tohoto týdne 27.-31.5. termín papír se bude svážet každý první pátek v měsíci a plast každý čtvrtý pátek v měsíci.

Úprava prostoru veřejné zeleně Na Rybníčkách

Dokončili jsme úpravu nevzhledné zelené plochy Na Rybníčkách. Vznikla tři parkovací místa, která bude obec pronajímat občanům z okolních domů, kteří nemají možnost parkovat na svých pozemcích. Zároveň zde byly ošetřeny všechny vzrostlé stromy a vysazeny keře. Do prostoru umístíme ještě krytou vývěsku.

Opravy vjezdů obecních ulic na ulici Říčanská/Čs. armády a Tyršova

V uplynulých týdnech jsme provedli opravu povrchů vjezdů ulic Za zahradami, Komenského-slepá, Jiráskova, Havlíčkova a Smiřických, opravu propadlého chodníku u Komenského a osazení příčného odvodňovacího žlabu s mříží do rozhraní vozovek Jiráskova - Čs. armády s napojením do dešťové kanalizace.

Oprava propustku v ulici Na Pazderně

Na konci roku 2018 došlo k propadu vozovky v ulici Na Pazderně, který byl způsoben zborcením propustku převádějícího vodu z příkopu na jedné straně komunikace na opačnou stranu do potoka. V roce 2019 byl na opravu vypracován projekt a získáno stavební povolení. Tento týden se oprava propustku dokončuje.

Opravy komunikací

Svépomocí jsme provedli drobné opravy komunikací po zimě. Pokud víte o poškozeních, která jsme vynechali, dejte nám vědět.

Vítání občánků

V souvislosti s vývojem situace s koronavirem došlo ke změněně termínu

Vítání občánků plánujeme na srpen 2020. Rodiče, kteří mají o vítání svých ratolestí zájem, nechť se přihlásí co nejdříve na tel. 601 583 426 nebo na adrese: matrika@obecskvorec.cz.

Datum vložení: 1. 7. 2020 12:49
Datum poslední aktualizace: 1. 7. 2020 13:52